Aktualności

Szpital w Pułtusku kupi nowoczesny sprzęt medyczny

2010.02.26 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 15:34

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Unijna pomoc pozwoli szpitalowi w Pułtusku na zakup sprzętu i aparatury medycznej oraz niezbędnego wyposażenia. 25 lutego br. umowę w tej sprawie podpisali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Stefan Kotlewski oraz dyrektor szpitala Narcyz Krzysztof Tokarski. Wartość projektu to ponad 10 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie ponad 8,6 mln zł.
 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że podpisanie umowy jest dla szpitala momentem szczególnie ważnym, ponieważ władze powiatu pułtuskiego już od wielu lat konsekwentnie dążą do finalizacji tej inwestycji. Realizacja projektu sprawi, że szpital rzeczywiście zostanie otwarty i będzie jednym z najnowocześniejszych na Mazowszu, a także w Polsce. Wicemarszałek Stefan Kotlewski dodał, że podpisywany projekt został dobrze oceniony i znalazł się wysoko na liście rankingowej.

Obecnie podstawowym problemem szpitala jest brak nowoczesnego sprzętu spełniającego wymogi Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Standardów współczesnej służby zdrowia nie spełnia również XVIII-wieczny budynek, w którym mieści się placówka.

W latach 2006-2008, na budowę szpitala w Pułtusku, Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył już ponad 20 mln zł, w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza.

Obecnie projekt Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pułtusku otrzymał dofinansowanie w ramach Działania 7.1 „Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia” RPO Województwa Mazowieckiego w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Celem projektu jest poprawa jakości i dostępności do szpitalnych usług medycznych poprzez: wyposażenie szpitala w sprzęt medyczny poprawiający obecne możliwości diagnozowania, urządzenia poprawiające dostępność i jakość leczenia, rehabilitacji w tym osób niepełnosprawnych oraz zmniejszenie liczby skierowań na badania do jednostek o wyższym poziomie referencji.

Zakup sprzętu pozwoli uzupełnić lub wymienić wyeksploatowaną aparaturę medyczną na bardziej nowoczesną i specjalistyczną. Zagwarantuje to lepszą jakość usług medycznych, dalsze kontraktowanie obecnie realizowanych umów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia, a nawet rozszerzenie wachlarza procedur medycznych.

Ponadto, szpital wzbogaci się o system informatyczno-medyczny, który usprawni przepływ informacji między personelem medycznym pracującym na oddziałach i w pracowniach szpitalnych, a także usprawni rozliczenia kontraktów z NFZ.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 30 kB, Liczba pobrań: 369, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 639

powrót