Aktualności

Rozwój kultury w powiecie legionowskim

2010.02.16 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 11:04

Autor: Biuro Prasowe UMWM i MJWPU, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Modernizacja i remont trzech budynków wchodzących w skład Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie była możliwa dzięki uzyskanemu przez gminę Legionowo dofinansowaniu unijnemu. Wartość projektu to 500 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne to 225 tys. zł. Umowa,dotyczącą wsparcia sektora kultury w ramach RPO WM, podpisana została 15 lutego br.
 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz pogratulował władzom miasta kolejnego projektu, który otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych i podkreślił, że Legionowo jest doskonałym przykładem miejscowości aktywnej i dynamicznie się rozwijającej. Wyraził przekonanie, że dzięki realizacji projektu oferta kulturalna miasta znacznie sie wzbogaci i zainteresuje mieszkańców całego powiatu

W ramach projektu „Poprawa oferty kulturalnej poprzez modernizację placówek Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie” zmodernizowane zostały trzy budynki wchodzące w skład Ośrodka wraz z ich otoczeniem bezpośrednim. W zabytkowym głównym budynku, znajdującym się przy ul. Norwida, wyremontowano m.in.: dach, tarasy, schody oraz kominy. Odświeżone zostały tynki, zmodernizowane podłogi, wykonane profesjonalne oświetlenie, a w sali widowiskowej powstały ściany z lustrami. Zaadaptowano również pomieszczenia na garderobę dla artystów. Przed budynkiem stworzono miejsce na plenerowe działania artystyczne. Wybudowano także parking na ok. 20 samochodów oraz wyremontowano ogrodzenia.

Zmodernizowany został także zabytkowy budynek „Bunkier” znajdujący się przy ul. POW. W ramach projektu wykonano przyłącze cieplne do budynku oraz zamontowano instalację CO. Wyremontowano również dach i docieplono ściany. Na strychu kolejnego budynku, znajdującym się przy ul. Targowej, stworzono pracownię-galerię plastyczną oraz Centrum Internetowe.

Budynki zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Liczba wyświetleń: 609

powrót