Aktualności

Blisko 2 mln zł na przebudowę drogi w powiecie kozienickim

2010.02.11 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 11:34

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

11 lutego br. Wicemarszałek Stefan Koltewski i członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz oraz władze powiatu kozienickiego podpisali umowę dotyczącą dofinansowania przebudowy drogi powiatowej nr 1713W. Wartość projektu to ponad 2,1 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie przeszło 1,8 mln zł. Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007 – 2013.
 

Projekt zakłada przebudowę 3,4 km drogi powiatowej Studzianki Pancerne – Ryczywół na odcinku Studzianki Pancerne – Basinów. Przewidziano modernizację jezdni, przebudowę jednego skrzyżowania oraz chodników od skrzyżowania z drogą powiatową relacji Magnuszew – Moniochy do wysokości tarasu widokowego skansenu, upamiętniającego bitwę pancerną II Wojny Światowej pod Studziankami Pancernymi. Ponadto wymienione zostaną krawężniki, wykonane odwodnienia, a także odtworzone i zmodernizowane rowy na długości 2,4 km. Projekt przewiduje również budowę 19 zjazdów gospodarczych.

Członek zarządu Piotr Szprendałowicz podkreślił, że to już kolejna unijna umowa na dofinansowanie inwestycji z zakresu infrastruktury drogowej na południowym Mazowszu. Inwestycje te wymagają największych nakładów finansowych, ale też w nieocenionym stopniu wpływają na poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróży na terenie województwa. Zaznaczył, że powiat kozienicki aktywnie ubiega się o wsparcie ze środków europejskich, czego efektem jest realizowana inwestycja, która usprawni komunikację na terenie powiatu. Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007 – 2013, w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Liczba wyświetleń: 536

powrót