Aktualności

Nowy ośrodek zdrowia w gminie Raciąż

2010.02.05 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 12:10

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

4 lutego br. odbyło się uroczyste otwarcie ośrodka zdrowia wraz z punktem aptecznym w Starym Gralewie gm. Raciąż. W uroczystości uczestniczył m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Obiekt został wybudowany z funduszy gminy Raciąż, całkowity koszt inwestycji wynosi 1 mln zł. Ośrodek stanął w miejscu byłej szkoły, w której w czasie okupacji niemieckiej znajdował się obóz pracy dla Polaków i Żydów. Fakty te upamiętnia tablica wewnątrz ośrodka.

W nowym parterowym budynku na około 300 metrach kwadratowych powierzchni użytkowej będą gabinety lekarskie, w tym stomatologiczny oraz punkt apteczny. Budowa ośrodka zdrowia w Starym Gralewie nie jest jedyną inwestycją gminy Raciąż związaną z opieką zdrowotną. Kilka lat temu władze gminy Raciąż przejęły od Starostwa w Płońsku, na zasadzie dzierżawy, budynek z ośrodkiem zdrowia w Koziebrodach, który został wyremontowany i zmodernizowany za pieniądze gminne. W ubiegłym roku z kolei gmina przejęła od starostwa ośrodek zdrowia w Uniecku. Teraz przygotowuje się do modernizacji obiektu na miarę standardów europejskich.

Liczba wyświetleń: 672

powrót