Aktualności

Inwestycje w regionie ostrołęckim

2010.02.04 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 12:23

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

3 lutego br. reprezentujący Zarząd Województwa Mazowieckiego wicemarszałek Stefan Kotlewski i beneficjenci podpisali pięć umów na dofinansowanie projektów z zakresu inwestycji drogowych i ochrony środowiska. Cztery projekty dotyczą przebudowy dróg gminnych i powiatowych na terenie regionu ostrołęckiego. Na ten cel z UE przekazanych zostanie ponad 19,1 mln zł. W ramach piątego projektu, na który przeznaczonych zostanie 3,3 mln zł, zakupiony zostanie sprzęt ratowniczy i specjalistyczny dla samorządów z terenu powiatu przasnyskiego.
 

Wicemarszałek Stefan Kotlewski podkreślił, że region ostrołęcki jest jednym z najaktywniejszych jeśli chodzi o ubieganie się o środki unijne. Dodał, że na Mazowszu udało się już zaangażować 95 proc. środków unijnych i wyraził zadowolenie z kreatywności Mazowszan, która służy poprawie jakości życia wszystkich mieszkańców regionu. Zaznaczył, że samorząd województwa i beneficjenci rozpoczynają kolejny etap związany z podpisywaniem umów i wydatkowaniem środków.

Podpisanie umów o unijne dofinansowanie stało się również okazją do prezentacji zaplanowanych na 2010 rok inwestycji samorządu województwa w regionie ostrołęckim. Jak podkreślił Wicemarszałek Stefan Kotlewski, mimo trudnej sytuacji gospodarczej i rekordowego janosikowego, które Mazowsze będzie musiało oddać do budżetu państwa, udało się wygospodarować środki na inwestycje drogowe i w służbę zdrowia.

Dla regionu ostrołęckiego zarezerwowano w budżecie samorządu województwa ponad 111,4 mln zł. Olbrzymim wsparciem są też fundusze unijne. Do tej pory zarząd województwa podjął decyzję o dofinansowaniu aż 105 wniosków z regionu ostrołęckiego. Ich łączna wartość wynosi ponad 542,4 mln zł, z czego unijne dofinansowanie to 410,9 mln zł. Kolejne 3 projekty znalazły się także na liście projektów kluczowych RPO WM. Ich wartość to 212,2 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 161,6 mln zł.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 35 kB, Liczba pobrań: 370, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 42 kB, Liczba pobrań: 702, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 581

powrót