Aktualności

Inwestycje w marszałkowskich szpitalach w 2010 r.

2010.01.25 00:00 , aktualizacja: 2015.07.14 10:49

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Mimo, że obecna sytuacja budżetowa województwa wymusiła wiele ograniczeń, nakłady na służbę zdrowia w 2010 roku będą znaczące. W tym roku na inwestycje w swoich jednostkach samorząd województwa zaplanował ponad 128 mln zł. Wsparciem będą także środki unijne. 25 stycznia br. szczegółowy plan inwestycyjny przedstawili Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Co roku na inwestycje w placówkach służby zdrowia samorząd województwa przeznacza znaczną część swojego budżetu. Od 1999 r. na inwestycje w swoich placówkach samorząd przekazał prawie 965 mln zł. Również tegoroczny budżet, mimo trudniejszej sytuacji finansowej, zakłada duże kwoty na ten cel – 128 417 049 zł. Dzięki tym środkom możliwa będzie m.in. gruntowna modernizacja budynków Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku, Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie oraz Międzyleskiego Szpitala Wojewódzkiego. Kolejne 14 mln zł zabezpieczono na bieżące finansowanie innych, nieinwestycyjnych zadań – np. programów prozdrowotnych.

Marszałek Adam Struzik zaznaczył, że 10 lat temu samorząd województwa przejął placówki medyczne, które w większości przypadków były w bardzo złym stanie technicznym. Zainwestowaliśmy już prawie 1 mld zł, by doprowadzić je do stanu, w którym będą zgodnie z obecnymi standardami służyć pacjentom. Podkreślił także, iż inwestycje w służbie zdrowia są drugą co do ważności dziedziną, która otrzymuje największe dofinansowanie z budżetu województwa.

 

 

wypowiedź marszałka Adama Struzika

 

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 71 kB, Liczba pobrań: 1205, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1063

powrót