Aktualności

Poparcie dla Uniwersytetu Siedleckiego

2010.01.19 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 14:34

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Radni województwa mazowieckiego poparli inicjatywę przekształcenia Akademii Podlaskiej w Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Podjęta 18 stycznia br. decyzja jest ogromną szansą dla Siedlec i regionu na poszerzenie możliwości naukowo-badawczych oraz zwiększenie szans edukacyjnych młodzieży.
 

O poparcie inicjatywy wystąpił do marszałka rektor Akademii Podlaskiej – prof. dr hab. Antoni Jówko. Akademia Podlaska spełnia odpowiednie wymogi formalne „Prawa o szkolnictwie wyższym”, pozwalające jej na przekształcenie się w uniwersytet. W tej chwili ma sześć uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora.

Sejmik poparł powstanie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, biorąc pod uwagę nie tylko możliwości formalne, ale też rolę, jaką ma do odegrania uczelnia o takim prestiżu. Zdaniem radnych działalność uniwersytetu wpłynie na zwiększenie szans edukacyjnych młodzieży z terenów środkowo-wschodniej Polski – szczególnie z uboższych rodzin, a także zaowocuje poszerzeniem możliwości naukowo-badawczych środowiska akademickiego. Ponadto stworzą się dodatkowe możliwości dla integracji środowisk polonijnych Białorusi i Ukrainy.

Liczba wyświetleń: 702

powrót