Aktualności

Samochód dla OSP w Radzyminie

2010.01.14 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 15:08

Autor: Iwona Dybowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

13 stycznia br. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie wzbogacili się o nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. Uroczystego przekazania sprzętu dokonał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Jednostka otrzymała ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem 6x4. Zakup wozu został dofinansowany kwotą 149 tys. zł w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim „OSP-2009”. Program ten wdrażany jest w regionie od 2006 roku. Jego celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa publicznego poprzez wsparcie finansowe gmin w zakresie finansowania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, umożliwiające doposażenie w niezbędny sprzęt bojowy, przeciwpożarowy oraz ratownictwa drogowego.

Marszałek Adam Struzik pogratulował druhom – ochotnikom nowego sprzętu i podziękował za odwagę i zdecydowanie w ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców regionu. Podkreślił, że profesjonalne wyposażenie wpływa nie tylko na bezpieczeństwo pracy strażaków, ale także niejednokrotnie determinuje skuteczność przeprowadzanych akcji, dlatego tak istotne dla samorządu województwa jest wspieranie lokalnych inicjatyw usprawniających działania służb ratowniczych.

Liczba wyświetleń: 698

powrót