Aktualności

Kolejne „Orliki” na Mazowszu

2009.12.18 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 10:34

Autor: Patryk Stolarski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

18 grudnia br. otwarto kolejne boiska wielofunkcyjne wybudowane w ramach programu „Moje boisko - Orlik 2012”. Tym razem Orliki powstały przy klubie sportowym „Oronka” w Orońsku oraz na terenie Gminnego Centrum Kultury w Jabłonnie.
 

Program „Moje boisko Orlik – 2012” zakłada budowę w każdej gminie wielofunkcyjnych kompleksów sportowych wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym. Obiekty są udostępniane mieszkańcom bezpłatnie, zaś celem programu jest promowanie zdrowego stylu życia oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży aktywnego uprawiania sportu.

W uroczystości oddania do użytku boiska w Orońsku wziął udział m. in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz, który wyraził nadzieję, że obiekt służył będzie popularyzacji sportu wśród wszystkich mieszkańców gminy. Wizyta w Orońsku stała się również okazją do przekazania profesjonalnego sprzętu druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy wzbogacili się m. in. o specjalistyczną odzież, aparaty powietrzne z maską oraz pompę pływającą. Na ten cel, w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim, przeznaczono ponad 62 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 431

powrót