Aktualności

Duże zmiany w Policji

2009.12.21 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 10:31

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

18 grudnia br. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz oraz I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinspektor Rafał Batkowski podpisali umowę dotyczącą wprowadzenia e-usług w mazowieckiej policji. Wartość projektu to ponad 1,7 mln zł, z czego ponad 1,4 mln zł to dofinansowanie unijne.
 

Projekt niesie za sobą wiele korzyści – nie tylko dla samych policjantów, ale i dla obywateli. Celem projektu jest wprowadzenie nowoczesnych narzędzi i systemów w mazowieckiej policji, które umożliwią mieszkańcom Mazowsza elektroniczną komunikację z policją. Nastąpi poprawa przepustowości i wydajności sieci teleinformatycznej w Policji, zwiększy się poziom bezpieczeństwa i transmisji danych, a także udostępnione zostaną interaktywne informacje dla obywateli.

Dzięki realizacji projektu wszystkie komendy powiatowe i miejskie policji na terenie województwa mazowieckiego będą miały zapewniony dostęp do szerokopasmowego Internetu. W każdej z komend zostaną także stworzone punkty publicznego dostępu do Internetu dla wszystkich obywateli – tzw. infokioski. Będzie tam można skorzystać nie tylko z Internetu, będą także dostępne informacje z komend policji: m.in. istotne wydarzenia w mazowieckiej policji, informacje o osobach poszukiwanych przez policję, zdjęcia osób zaginionych, oferty pracy, informacje dla turystów oraz numery telefonów i adresy poszczególnych komend policji. Co ważne, informacje te będą przystosowane także dla osób niedowidzących.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013.

Jak podkreślił członek zarządu Piotr Szprendałowicz Samorząd Województwa Mazowieckiego od dłuższego czasu wspiera działania policji między innymi poprzez dofinansowanie zakupu radiowozów oraz organizację wspólnych akcji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podpisana dziś umowa na realizację projektu kluczowego pozwoli wyposażyć policję w nowoczesne narzędzia komunikacji z mieszkańcami całego regionu.

Liczba wyświetleń: 659

powrót