Aktualności

Zmodernizowana droga w Legionowie

2009.12.17 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 10:37

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

16 grudnia br. w Legionowie oddano do użytku wyremontowaną gminną drogę – Al. Sybiraków. W uroczystości wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Modernizacja ulicy została zrealizowana dzięki unijnemu wsparciu w ramach Działania 3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Na Al. Sybiraków położona została nowa nawierzchnia, wykonano chodniki i ścieżki rowerowe oraz powstało 130 miejsc parkingowych. W ramach inwestycji zainstalowano również nowe oświetlenie uliczne oraz oznakowanie poziome i pionowe. Całkowita wartość projektu wyniosła 2,1 mln zł, z czego ponad 1,2 mln zł to środki unijne.

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz podkreślił zaangażowanie samorządu w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców regionu i wyraził nadzieję, że oddana do użytku zmodernizowana ulica usprawni lokalną komunikację. Dodał, że wybudowane chodniki i ścieżki rowerowe nie tylko zmniejszą liczbę wypadków, ale także powinny być mobilizacją dla mieszkańców Legionowa do praktykowania aktywnych form wypoczynku.

Liczba wyświetleń: 622

powrót