Aktualności

Nowy sprzęt dla zakrzewskich strażaków

2009.12.14 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 10:59

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

13 grudnia br. druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Zakrzew otrzymali nowoczesny sprzęt strażacki.
 

Uroczystego przekazania sprzętu dokonali członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz i radny województwa mazowieckiego Bogumił Ferensztajn.

Sprzęt za kwotę ok. 55 tys. zł został zakupiony w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych. Program ten jest prowadzony w regionie od 2006 roku. Jego celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa publicznego poprzez wsparcie finansowe Gmin w zakresie finansowania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego umożliwiające doposażenie w niezbędny sprzęt bojowy, przeciwpożarowy oraz ratownictwa drogowego.

Członek zarządu Piotr Szprendałowicz pogratulował druhom – ochotnikom nowego sprzętu i podziękował za odwagę i zdecydowanie w ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców województwa mazowieckiego. Spotkanie stało się również okazją do złożenia życzeń świątecznych mieszkańcom gminy i wysłuchanie koncertu kolęd w wykonaniu zespołu Zakrzewiacy.

Liczba wyświetleń: 555

powrót