Aktualności

Dzień Kolejarza na Mazowszu

2009.12.02 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 12:50

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

30 listopada br. w Warszawie pracownicy Kolei Mazowieckich uroczyście obchodzili doroczny Dzień Kolejarza. Samorząd województwa mazowieckiego reprezentował członek Zarządu Piotr Szprendałowicz.
 

Składając kolejarzom życzenia z okazji ich święta członek zarządu Piotr Szprendałowicz przypomniał, że kolej jest na Mazowszu bardzo ważnym środkiem transportu publicznego. Przez ostatnie lata działalności spółki Koleje Mazowieckie udało się dokonać wielu ważnych zmian w funkcjonowaniu przewozów pasażerskich, m.in. poprzez modernizacje taboru czy zakup nowoczesnych pociągów. Podkreślił również, że inwestycje jakich dokonuje samorząd województwa mazowieckiego w spółce Koleje Mazowieckie to ewenement w skali całego kraju - podczas, gdy w innych województwach kupowane są autobusy szynowe, na Mazowszu inwestuje się w nowoczesne lokomotywy do pociągów piętrowych.

Uroczystość stała się okazją do wyróżnienia 26 osób odznaczeniami Zasłużony dla Kolejnictwa oraz Zasłużony dla Transportu Rzeczpospolitej Polskiej.

Zgodnie z ustawą o transporcie kolejowym odpowiedzialność za organizację i finansowanie kolejowych przewozów regionalnych spoczywa na samorządach województw. W województwie mazowieckim wykonywaniem przewozów pasażerskich zajmuje się powołana w 2004 roku spółka „Koleje Mazowieckie – KM”, której właścicielem jest samorząd województwa mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 413

powrót