Aktualności

Kolejny Orlik na Mazowszu

2009.12.01 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 12:57

Autor: Anita Wilk, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Już po raz 54 na Mazowszu na boisku wybudowanym w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” strzelono inauguracyjną bramkę. Tym razem o nowy obiekt wzbogaciła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrołęce. To drugi Orlik w tym mieście. W uroczystości jego otwarcia, która odbyła się 30 listopada br., wzięli udział wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Krupiński i wicemarszałek Stefan Kotlewski.
 

Nowoczesny kompleks sportowy, składający się z boisk do piłki nożnej, siatkowej i koszykówki oraz bieżni ze skocznią w dal i boiska do siatkówki plażowej wraz z zapleczem sanitarnym, to inwestycja, której koszt wyniósł blisko 1,3 mln zł, w tym wkład z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego o wartości 329 tys. zł. Nowo otwarty obiekt będzie służyć młodzieży szkolnej oraz wszystkim mieszkańcom miasta. Z pewnością przyczyni się do promocji zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku.

Uroczystości związane z inauguracją działalności ostrołęckiego „Orlika” zgromadziły przedstawicieli władz państwowych i lokalnych, a także liczne grono mieszkańców. Tuż po zakończeniu części oficjalnej, na nowym boisku rozegrano 2 mecze inauguracyjne.

Liczba wyświetleń: 513

powrót