Aktualności

Orlików coraz więcej

2009.11.30 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 13:07

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

26 listopada br. do użytku oddany został trzeci w powiecie kozienickim kompleks boisk sportowych wybudowanych w ramach programu "Moje Boisko-ORLIK 2012".
 

Jest on zlokalizowany przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach. Jego budowa rozpoczęła się na początku sierpnia 2009 roku. Orlik wybudowany został w ramach programu „Moje Boisko-ORLIK 2012”, który rozpoczął się w 2008 roku i będzie trwał do 2012 roku. Zakłada on budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Program realizowany jest wspólnie przez rząd, samorządy wojewódzkie i podstawowe jednostki samorządu terytorialnego (gminy lub powiaty) i adresowany jest do wszystkich jednostek terytorialnych bez względu na ich zamożność czy położenie geograficzne.

W ramach programu przy ZS Nr 1 w Kozienicach powstał kompleks boisk, w skład którego wchodzą: boisko piłkarskie o wymiarach 30m x 62m (pole gry 26m x 56m), o nawierzchni ze sztucznej trawy, ogrodzone do wysokości 4m wraz z piłko-chwytem o wysokości 6m, boisko wielofunkcyjne przeznaczone do piłki koszykowej i piłki siatkowej o wymiarach 19,10m x 32,10m, z nawierzchnią poliuretanową, ogrodzone do wysokości 4m oraz zaplecze boiska obejmujące: pomieszczenie gospodarza obiektu i trenera środowiskowego, magazyn sprzętu gospodarczo-sportowego, szatnie oddzielne dla każdej płci lub drużyny oraz zespół higieniczne-sanitarny.

W uroczystości udział wziął członek zarządu województwa mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, który przekazał uczniom sprzęt sportowy ufundowany przez samorząd województwa.

Liczba wyświetleń: 473

powrót