Aktualności

Wizyta marszałka w Mławie

2009.11.19 00:00 , aktualizacja: 2012.05.10 09:38

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Mieszkańcy Mławy mogą czuć się bezpieczniej. 18 listopada br., w ramach działań mających na celu poprawę komfortu życia mieszkańców Mazowsza, oddano do użytku kolejną inwestycję oraz przekazano specjalistyczny sprzęt strażacki. W mławskich uroczystościach wziął udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
 

Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie wzbogaciła się o małe butle przenośne z ustnikiem, specjalne ubrania, pilarkę spalinową do drewna, prądownice wodne PW-52 oraz wielofunkcyjne narzędzia ratownicze. Na ten cel samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył blisko 14 tys. zł. Zakup sprzętu dofinansowano w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim „OSP-2009”.

Podczas wizyty marszałek Adam Struzik otworzył również drogę dojazdową do dzielnicy przemysłowej w Mławie. Inwestycja objęła m.in. budowę jezdni o długości ok. 500m, chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej, montaż oświetlenia ulicznego oraz przebudowę kolizji z siecią energetyczną. Samorząd województwa mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza dofinansował budowę drogi kwotą 1 mln zł.

Marszałek Adam Struzik zaznaczył, że udział w finalizacji kolejnych projektów na Mazowszu jest dla niego źródłem prawdziwej satysfakcji. Podkreślił, że priorytetowymi przedsięwzięciami samorządu województwa są inwestycje w ludzi i wyraził nadzieję, że zarówno przekazany sprzęt strażacki, jak i oddana do użytku gminna droga dojazdowa przyczynią się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Liczba wyświetleń: 802

powrót