Aktualności

„Orlik” w Gocławiu

2009.10.29 00:00 , aktualizacja: 2012.05.11 15:47

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Gocław ma swojego „Orlika”. W uroczystym otwarciu obiektu, które odbyło się 29 października br., wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Wielofunkcyjne boisko „Orlik”, powstałe przy Publicznej Szkole Podstawowej w Gocławiu, jest kolejnym obiektem sportowym wybudowanym w ramach programu „Moje boisko Orlik – 2012”. Zgodnie z założeniami programu do 2012 roku w każdej gminie ma powstać kompleks boisk – piłkarskie oraz wielofunkcyjne. Przewidywana jest również budowa budynku sanitarno-szatniowego. Boiska zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy m.in.: bramki, chorągiewki przegubowe do naznaczania narożników, stalowe kosze do piłki koszykowej oraz siatkę do piłki siatkowej.

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz wyraził radość z finalizacji inwestycji i nadzieję, że boisko służyć będzie popularyzowaniu sportu wśród wszystkich mieszkańców Gocławia. Podkreślił edukacyjne znaczenie wychowania poprzez sport, który uczy zasad zespołowego działania, zdrowej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Budowa obiektu została dofinansowana ze środków samorządu województwa mazowieckiego kwotą 333 tys. zł. W ubiegłym roku na Mazowszu powstało blisko 30 orlików. W tym roku planowana jest budowa kolejnych 100. Na ten cel Samorząd Województwa Mazowieckiego zarezerwował środki w wysokości 30 mln zł.

Liczba wyświetleń: 989

powrót