Aktualności

75 lat Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa

2009.10.26 00:00 , aktualizacja: 2012.05.14 11:12

Autor: Łucja D. Cichocka (na podst. materiałów PZITB), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

23 października br. w Soczewce odbyły się obchody 75 – lecia Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa i 30 – lecia Płockiego Oddziału PZITB. W uroczystości uczestniczyli m. in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Sekretarz Województwa - Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Waldemar Kuliński.
 

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, kontynuator Polskiego Związku Inżynierów Budowlanych utworzonego 4 maja 1934 r., jest twórczym samorządnym stowarzyszeniem naukowo-technicznym zrzeszającym inżynierów i techników oraz studentów. Zajmuje się problematyką budowlaną oraz sprawami zawodowymi i społecznymi swoich członków. Jego podstawowymi celami są: dbanie o właściwy poziom zawodowy i etyczny i wysokie kwalifikacje kadry technicznej budownictwa i udzielanie pomocy w rozwoju zawodowym członkom Związku, ochrona praw zawodowych, reprezentowanie niezależnej opinii i wypowiadanie się w sprawach dotyczących budownictwa i jego uregulowań prawnych, prowadzenie rzeczoznawstwa budowlanego, ochrona środowiska w procesie projektowania, realizacji i użytkowania obiektów budowlanych oraz dbanie o zachowanie wartości kulturowych istniejących obiektów budowlanych.

Uroczystość, połączona z obchodami Dnia Budowlanych stała się okazją do wręczenia marszałkowi Adamowi Struzikowi medalu upamiętniającego jubileusz związku.

Liczba wyświetleń: 279

powrót