Aktualności

Planowane inwestycje w gminie Olszewo - Borki

2009.10.27 00:00 , aktualizacja: 2012.05.14 10:02

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

23 października br. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wziął udział w spotkaniu poświęconym planom inwestycyjnym z zakresu infrastruktury drogowej w gminie Olszewo - Borki.
 

Podczas spotkania omówiono m.in. plany przebudowy dróg wojewódzkich na odcinkach od Róziecka do Rżańca, Nowa Wieś - Drężewo, do których obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa. Mieszkańcy biorący udział w spotkaniu zgłaszali potrzebę uruchomienia połączenia kolejowego miasta Ostrołęka z większymi ośrodkami miejskimi tj. Białymstokiem, Warszawą i Olsztynem oraz projektowania w pasie dróg wojewódzkich infrastruktury towarzyszącej tj. ścieżek rowerowych i zatok przystankowych.

Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz obejrzał inwestycje realizowane przez gminę Olszewo-Borki: strefę rozwoju gospodarczego „Białe Kruki", remontowany budynek zabytkowego dworu w Przystani, planowaną do przebudowy ulicę Wierzbową w Drężewie oraz budowę kompleksu boisk sportowych w ramach programu Orlik 2012, przy szkole podstawowej w Nowej Wsi. Zadania te realizowane są przy udziale wsparcia finansowego z budżetu województwa mazowieckiego i środków unijnych.

W gminie Baranowo Piotr Szprendałowicz wziął udział w posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Tematem obrad była dotychczasowa współpraca władz gminy Baranowo z samorządem województwa oraz trudności związane z pozyskiwaniem funduszy unijnych przez gminę.

Ostatnim punktem wizyty było uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Surowem, w gminie Czarnia. Inwestycja została dofinansowana w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej kwotą 650 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 621

powrót