Aktualności

Nagrody im. Władysława Hasiora rozdane

2009.10.26 00:00 , aktualizacja: 2012.05.14 12:47

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

23 października br. w Muzeum Mazowieckim w Płocku uhonorowano artystów, którzy poprzez swoją pracę twórczą kultywują regionalne tradycje i przyczyniają się do promowania najlepszych wartości kultury polskiej wsi. W uroczystym wręczeniu Statuetek ARS POPULI - Nagród im. Władysława Hasiora wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Przyznawaną corocznie Nagrodę im. Władysława Hasiora otrzymać mogą twórcy za całokształt dokonań w dziedzinie rzeźby, malarstwa, rękodzieła ludowego oraz rzemiosła artystycznego, a także osoby mające wybitne osiągnięcia w upowszechnianiu dorobku regionalnego i promowaniu unikalnych form twórczości.

Marszałek Adam Struzik pogratulował laureatom i podziękował za wkład w rozwój i pielęgnowanie dziedzictwa narodowego. Podkreślił również rangę dorobku artystycznego patrona nagrody - Władysława Hasiora, wyjątkowego twórcy w historii polskiej sztuki.

Tegoroczna edycja nagrody przypadła w 10. rocznicę śmierci Władysława Hasiora i towarzyszyła płockiej wystawie twórczości tego artysty. Nagroda została przyznana Alicji Jachiewicz i Stefanowi Szmidt, twórcom Fundacji Kresy 2000 – za całokształt działalności intelektualnej i artystycznej, osiągnięcia w popularyzacji kultury i sztuki w środowiskach lokalnych i regionalnych oraz Stanisławowi Jaskułce za sztukę słowa.

Liczba wyświetleń: 453

powrót