Aktualności

Marszałek promotorem infrastruktury sportowej na Mazowszu

2009.10.22 00:00 , aktualizacja: 2012.05.14 13:56

Autor: Iwona Dybowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale trwa 3. Międzynarodowy Kongres Infrastruktury Sportowej. 21 października br. podczas uroczystej gali wpisującej się w program Kongresu, wręczone zostały wyróżnienia i statuetki X edycji Konkursu „Budowniczowie Polskiego Sportu”. W spotkaniu wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Decyzją Komisji Weryfikacyjnej Konkursu Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi, jako reprezentantowi działań samorządu województwa, zostało przyznane wyróżnienie specjalne „Promotor Infrastruktury Sportowej”. Honorowy tytuł nadany został za wyjątkowe zasługi na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na Mazowszu.

Marszałek podziękował za wyróżnienie i podkreślił zaangażowanie samorządu województwa w działania mające na celu rozwijanie bazy sportowej w regionie. Dzięki wdrażanemu Programowi Rozwoju Bazy Sportowej, w ciągu dziesięciu lat funkcjonowania samorządu, na Mazowszu wsparcie uzyskało ponad 500 obiektów sportowych na kwotę niemal 250 mln zł. Marszałek podkreślił, że nadrzędnym celem programu jest osiągnięcie równomiernego rozłożenia obiektów sportowych na terenie całego województwa.

Celem trwającego w Spale Kongresu jest wymiana doświadczeń i poszerzenie wiedzy o rynku infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, warunkach prawnych i organizacyjnych prowadzenia inwestycji oraz o efektywnym zarządzaniu infrastrukturą.

Liczba wyświetleń: 435

powrót