Aktualności

Wizyta delegacji Województwa Środkowo – Czeskiego na Mazowszu

2009.10.19 00:00 , aktualizacja: 2012.05.15 15:46

Autor: Dorota Pozorek, Wydział Współpracy z Zagranicą, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 15 – 16 października br. oficjalną wizytę na Mazowszu złożyła delegacja Województwa Środkowo – Czeskiego na czele z Hetmanem Davidem Rathem oraz Wicehetman Zuzaną Moravcikovą. Z przedstawicielami regionu partnerskiego spotkali się Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Spotkanie stało się okazją do dyskusji na temat opieki zdrowotnej i służby zdrowia na Mazowszu oraz działań Samorządu Województwa Mazowieckiego w zakresie modernizacji obszarów wiejskich i ochrony środowiska.

Delegacja zwiedziła Krajowy Ośrodek Mieszkalno - Rehabilitacyjny dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Dąbku, gdzie zaprezentowano ofertę terapii, ćwiczeń i warsztatów ośrodka. W Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Warszawie oddział „Śródmieście” przybliżono natomiast problematykę dotyczącą specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego oraz rolę samorządu w finansowaniu służby zdrowia na terenie Mazowsza. Omówiono również zagadnienia związane z finansowaniem działań z zakresu rolnictwa i ochrony środowiska, rolnictwa ekologicznego, składowania i segregacji odpadów.

Przedstawiciele Województwa Środkowo-Czeskiego wzięli także udział w uroczystościach związanych z inauguracją Roku Chopinowskiego 2010 na Mazowszu oraz w otwarciu Europejskiego Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej „Matecznik-Mazowsze”.

Liczba wyświetleń: 414

powrót