Aktualności

Wizyta przedstawiciela Kraju Związkowego Saksonii-Anhalt na Mazowszu

2009.10.19 00:00 , aktualizacja: 2012.05.15 15:51

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 16 – 18 października br. oficjalną wizytę na Mazowszu złożył Minister ds. Europejskich, Szef Kancelarii Stanu Kraju Związkowego Saksonii-Anhalt Rainer Robra. Z gościem spotkał się Wicemarszałek Stefan Kotlewski.
 

16 października br., w Dworku Milusin w Sulejówku, Wicemarszałek Stefan Kotlewski wraz z gościem wzięli udział w uroczystej inauguracji wystawy „Marszałek Piłsudski w Twierdzy Magdeburskiej 1917/1918”. Minister Rainer Robra przekazał do zbiorów muzeum oprawione zdjęcie Marszałka Piłsudskiego w towarzystwie Kazimierza Sosnkowskiego i oficera armii niemieckiej Schlossmanna, wykonane w dniu 1 października 1918 roku podczas spaceru na terenie twierdzy w Magdeburgu.

Kolejnym ważnym punktem wizyty Ministra Rainera Robry w Warszawie było spotkanie poświęcone bieżącym tematom współpracy między Województwem Mazowieckim a Saksonią-Anhalt, które poprowadził Wicemarszałek Stefan Kotlewski. Uczestnicy spotkania dokonali podsumowania działań w ramach wspólnych projektów i przedsięwzięć, m. in. w dziedzinie kultury, odnawialnych źródeł energii, czy działań w ramach tegorocznego konglomeratu na Open Days pod nazwą „Regional Partnership on Transition Regions in Europe”, którego partnerem wiodącym jest Saksonia – Anhalt.

Minister Rainer Robra wziął również udział w uroczystościach związanych z inauguracją Roku Chopinowskiego 2010 na Mazowszu oraz otwarciem Europejskiego Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej “Matecznik – Mazowsze”.

Liczba wyświetleń: 449

powrót