Aktualności

Orlik na Ziemi Kozienickiej

2009.10.05 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 13:31

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

2 października br. otwarto w Głowaczowie boisko wielofunkcyjne Orlik. W uroczystości oddania inwestycji do użytku wziął udział m.in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

W skład otwartego kompleksu wchodzą: pokryte syntetyczną nawierzchnią boisko wielofunkcyjne i boisko do piłki nożnej. Budowa obiektu została dofinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego kwotą 333 tys. zł.
Gratulując władzom Głowaczowa udanej inwestycji Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wyraził nadzieję, że boiska będą służyć całej społeczności gminy i przyczynią się do popularyzacji aktywnych form spędzania wolnego czasu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Zgodnie z założeniami rządowo-samorządowego programu „Moje boisko Orlik – 2012”, do 2012 roku w każdej gminie ma powstać kompleks sportowo-rekreacyjny składający się z boiska piłkarskiego oraz boiska wielofunkcyjnego. Rozbudowa infrastruktury sportowej współfinansowana jest ze środków samorządu, rządu i wkładu własnego gmin.

Liczba wyświetleń: 574

powrót