Aktualności

Bank Spółdzielczy w Żurominie ma 80 lat

2009.09.28 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 15:07

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

24 września br. Bank Spółdzielczy w Żurominie obchodził jubileusz 80-cia działalności. Z tej okazji Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik uhonorował Medalami Pamiątkowymi PRO MASOVIA placówkę i Przewodniczącego Rady Nadzorczej Romana Stachyrę.
 

Bank Spółdzielczy w Żurominie swoją działalność prowadzi od 1929 r. i jest najstarszą instytucją finansową działającą na terenie miasta. Obsługuje samorządy gminne, firmy i osoby fizyczne. Największą grupę jego klientów stanowią rolnicy. Oferta Banku obejmuje obsługę rachunków oszczędnościowo – rozliczeniowych, rachunków bieżących, lokat terminowych, jak też kredyty konsumenckie, obrotowe, preferencyjne i inwestycyjne. Bank oferuje również możliwość finansowania dużych przedsięwzięć inwestycyjnych w oparciu o konsorcja bankowe tworzone w zrzeszeniu. Dobra organizacja banku pozwala na realizację celu, w którym jest pełnienie funkcji lidera w obsłudze finansowej rolnictwa i gospodarki żywnościowej oraz terenów wiejskich, zapewniając wysoką jakość i kompleksowość świadczonych usług. W 2000 r. wzmocniony został kapitał banku poprzez połączenie oddziałów w Kuczborku i Lipowcu. Bank się rozwija, jest sponsorem wielu imprez lokalnych, współpracuje ze szkołami, klubami sportowymi i jednostkami OSP. Wspiera także inicjatywy społeczne i kulturalne.

Roman Stachyra, wieloletni działacz spółdzielczości bankowej, pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Żurominie. Jego działalność w Radzie Nadzorczej Banku przyczynia się do rozwoju i umocnienia pozycji i roli banku w środowisku. Jako działacz społeczno-samorządowy i polityczny potrafi zgromadzić wokół siebie ludzi gotowych wspólnie działać na rzecz lokalnego rozwoju. Czynnie uczestniczy w planowaniu rozwoju gminy i powiatu.

Liczba wyświetleń: 744

powrót