Aktualności

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego priorytetem samorządu

2009.09.29 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 14:55

Autor: Łucja D. Cichocka, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

28 września br. odbyło się uroczyste posiedzenie Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowane z okazji 10 – lecia Służby Ruchu Drogowego. W spotkaniu wzięli udział m.in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz oraz Sekretarz Województwa-Dyrektor Urzędu Waldemar Kuliński.
 

Uroczystość stała się okazją do zaprezentowania opracowanego po raz pierwszy na Mazowszu programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Marszałek Adam Struzik podkreślił, że bezpieczeństwo ruchu drogowego jest jednym z priorytetów samorządu województwa, a nowy program ma na celu m. in. zmniejszenie różnic w dziedzinie bezpieczeństwa między Mazowszem a innymi obszarami metropolitalnymi.

Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla mazowieckich policjantów „ Za zasługi na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego na Mazowszu”, a także przekazania Komendantowi Stołecznemu Policji sprzętu do wspólnej realizacji akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat prowadzi działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Poza dofinansowaniem zakupu sprzętu dla policji i jednostek straży pożarnej prowadzi działalność edukacyjną wśród najmłodszych użytkowników dróg oraz prowadzi akcje promujące mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.

Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działa przy Marszałku Województwa Mazowieckiego jako wojewódzki zespół koordynacyjny w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego od 2006 roku. W ramach swoich zadań Rada m. in. koordynuje i określa kierunki działań administracji publicznej w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego, opracowuje regionalne programy poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, opiniuje akty prawa miejscowego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, inicjuje kształcenie kadr administracji publicznej i szkolenia w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, współpracuje z właściwymi organizacjami społecznymi i instytucjami pozarządowymi oraz inicjuje działalność edukacyjno-informacyjną.

Liczba wyświetleń: 841

powrót