Aktualności

Jubileusz w mazowieckim przemyśle

2009.09.25 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 15:18

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

24 września br. Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” SA obchodziło jubileusz 50-lecia istnienia. Uroczystości, które odbyły się w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, stały się okazją do uhonorowania przedsiębiorstwa Medalem pamiątkowym Pro Masovia, który wręczył Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

PERN „Przyjaźń” SA transportuje na terenie całego kraju oraz w kierunku Niemiec rosyjską ropę naftową i paliwa płynne, a od kilku lat także ropę wydobywaną w Polsce. Świadczy również usługi magazynowania tego surowca. Partnerami biznesowymi przedsiębiorstwa są najwięksi polscy producenci paliw, jak również rafinerie niemieckie. Spółka zdobyła cztery certyfikaty ISO, a w 2004 roku na Międzynarodowych Targach Ekologicznych POLEKO otrzymała nagrodę „Panteon Polskiej Ekologii”.

Marszałek Adam Struzik, wręczając odznaczenie Prezesowi, Robertowi Soszyńskiemu, pogratulował długiej tradycji PERN „Przyjaźń” SA i prężnej działalności, która wpływa na rozwój całego polskiego przemysłu. Wyraził uznanie dla podążania z duchem czasu, poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i stawianie na wysokie standardy. Podkreślił, że swoim profesjonalizmem przedsiębiorstwo zjednuje sobie szacunek oraz zaufanie kontrahentów, co wpływa na postrzeganie Polski jako poważnego partnera międzynarodowych inwestycji.

Liczba wyświetleń: 644

powrót