Aktualności

Inauguracja nowej siedziby delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach

2009.09.14 00:00 , aktualizacja: 2012.05.21 13:24

Autor: Ewa Janoszka, Delegatura UMWM w Siedlcach, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

11 września br. w Siedlcach Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik uczestniczył w oficjalnym otwarciu nowej siedziby delegatury Urzędu Marszałkowskiego, mieszczącej się obecnie w budynku Novego Kina Siedlce.
 

Liczne zgromadzonych samorządowców, przedstawicieli straży i służb mundurowych oraz dyrektorów wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych powitała Dyrektor Janina Orzełowska.

Podczas uroczystej inauguracji Marszałek Adam Struzik podkreślił, że przeniesienie delegatury do nowej siedziby było możliwe dzięki współpracy samorządu województwa z władzami miasta Siedlce, które ofiarowały działkę, a także z Instytucją Filmową Max- Film, która zrealizowała inwestycję. Przypomniał także, że nowe pomieszczenia mają służyć przede wszystkim poprawie warunków obsługi klientów, partnerów społecznych oraz samorządów gminnych i powiatowych. Podkreślił, że nie sposób jest dążyć do rozwoju województwa, mając na uwadze tylko stolicę. Jeśli chodzi o wschodnią część województwa, to bez wątpienia Siedlce są ważnym ośrodkiem akademickim, gospodarczym i ośrodkiem ważnym dla rozwoju kulturalnego i społecznego, dlatego inwestowanie w rozwój tej części Mazowsza jest elementem polityki zrównoważonego rozwoju województwa.

Ceremonii poświęcenia nowych pomieszczeń dokonał ks. Prałat Kazimierz Niemirka. Po uroczystości przybyli goście mogli zwiedzać nową siedzibę, oraz dowiedzieć się, gdzie mogą załatwiać konkretne sprawy administracyjne.

Liczba wyświetleń: 817

powrót