Aktualności

Ponad 150 mln zł unijnego wsparcia dla Warszawy na drogi

2009.09.07 00:00 , aktualizacja: 2012.05.21 15:05

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Dwie ważne inwestycje drogowe – budowa skrzyżowania drogi krajowej nr 2 z Trasą Siekierkowską oraz przebudowa ul. Poleczki skorzystały z unijnego wsparcia. Podpisanie 2 września br. przez władze województwa mazowieckiego i m.st. Warszawy umów o dofinansowaniu tych inwestycji to kolejny etap wdrażania funduszy unijnych na Mazowszu. Łączna wartość projektów to ok. 219 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie przeszło 150 mln zł.
 

Umowy gwarantują dofinansowanie z funduszy unijnych dwóm inwestycjom drogowym o znaczeniu ponadregionalnym realizowanym na terenie Warszawy. Obydwa projekty dofinansowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Marszałek Adam Struzik podkreślił, że drogi, których dotyczą podpisywane właśnie umowy, znajdują się na terenie Warszawy, ale ich znaczenie wykracza poza rejon miasta. Projekt Trasy Siekierkowskiej wpisany był na listę projektów kluczowych z uwagi na jego ponadregionalny wymiar. Budowa tego odcinka usprawni kontakt stolicy ze wschodnią i południową częścią województwa. Ulica Poleczki ma natomiast ogromne znaczenie strategiczne dla poprawy komunikacji z lotniskiem Okęcie.

Wicemarszałek Ludwik Rakowski dodał, że współpraca pomiędzy samorządami miasta i województwa przebiega pomyślnie, zwłaszcza w przypadku projektów tak istotnych zarówno dla Warszawy, jak i Mazowsza.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 36 kB, Liczba pobrań: 430, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 792

powrót