Aktualności

62 mln zł z UE na rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku

2009.08.31 00:00 , aktualizacja: 2012.05.21 15:30

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Budowa nowego pawilonu, w którym zlokalizowane zostaną m.in. Oddział Neurologiczny, Nefrologiczny, Dziecięcy, Onkologiczny, Apteka Zakładowa i Zakład Bakteriologii, a także zakup specjalistycznego sprzętu to inwestycje, które zostaną zrealizowane w Płocku dzięki funduszom unijnym. Dziś marszałek województwa, dyrektor MJWPU oraz dyrekcja szpitala podpisali preumowę w sprawie dofinansowania projektu.
 

Koszt inwestycji to ponad 72 mln zł, a dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie przeszło 62 mln zł. Dofinansowanie projektu jest możliwe dzięki decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego, który wpisał projekt Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku na listę tzw. projektów kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Projekty kluczowe to projekty o ponadregionalnym znaczeniu dla regionu, które ze względu na swój charakter i wagę wyłączone są z procedury konkursowej.

Projekt zakłada rozbudowę szpitala oraz doposażenie oddziałów w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę dwukondygnacyjnego pawilonu w którym zlokalizowane zostaną m.in.: Oddział Neurologiczny, Nefrologiczny z Ośrodkiem Dializ, Dziecięcy, Onkologiczny oraz Apteka Zakładowa i Zakład Bakteriologii. Pacjenci szpitala mogą zatem liczyć na lepsze warunki hospitalizacji. Dzięki inwestycji rozszerzona zostanie baza łóżkowa i diagnostyczna. Co bardzo ważne, zwiększenie liczby stanowisk dializacyjnych zapewni pacjentom dostęp do leczenia w pobliżu miejsca ich zamieszkania.

Realizacja projektu zapewni także poprawę warunków hospitalizacji dzieci. Dla małych pacjentów przygotowane zostaną przytulne sale z łazienkami i łóżkami dla matek. Poprawią się także warunki leczenia pacjentów w oddziale neurologicznym oraz korzystających z chemioterapii i opieki onkologicznej. Dzięki wsparciu unijnemu apteka rozszerzy swoją działalność o nowoczesną pracownię przygotowania leków cytostatycznych oraz pracownię przygotowania żywienia pozajelitowego, co jest niezbędne i ściśle powiązane z utworzeniem oddziału onkologicznego. W ramach projektu powstanie także nowoczesny zakład diagnostyczny. Zakup aparatury laboratoryjnej umożliwi rozszerzenie zakresu wykonywanych badań.

W imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego preumowę podpisali Marszałek Adam Struzik i Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Wiesław Raboszuk, ze strony beneficjenta – Dyrektor Szpitala Stanisław Kwiatkowski.

Liczba wyświetleń: 530

powrót