Aktualności

Pro Masovia dla Zespołu Szkół Rolniczych

2009.07.07 00:00 , aktualizacja: 2012.05.24 14:57

Autor: Aldona Zawadzka, Kancalaria Marszałka, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Zespół Szkół Rolniczych im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie kształci młodzież już od stu lat. Obchody jubileuszu stały się okazją do uhonorowania działalności placówki Medalem Pamiątkowym Pro Masovia. 4 lipca br., w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, odznaczenie wręczył Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Z okazji jubileuszu na terenie szkoły posadzono drzewka, poświęcone przez Benedykta XVI oraz odsłonięto tablicę pamiątkową. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz pogratulował władzom szkoły wieloletniej tradycji i zaangażowania w odpowiedzialną misję jaką jest edukacja kolejnych pokoleń młodzieży. Podkreślił, że na wyróżnienie zasługuje nie tylko wysoki poziom nauczania, ale również stosowane metody dydaktyczne oparte na praktycznych zajęciach i wymianie doświadczeń z zagranicznymi placówkami.

Zespół Szkół im. Aleksandra Świętochowskiego jest jednym z najstarszych w Polsce ośrodków oświaty rolniczej. Placówka powstała w 1909 roku z inicjatywy wielkich osobowości pozytywistycznych: Aleksandry Bąkowskiej i Aleksandra Świętochowskiego, początkowo jako szkoła kształcąca młodzież wiejską. Dziś zespół szkół jest jedynym takim kompleksem o profilu rolniczym na terenie północnego Mazowsza, zapewniającym swoim absolwentom uzyskanie rzetelnego wykształcenia kierunkowego.

Liczba wyświetleń: 413

powrót