Aktualności

W Białobrzegach odpoczniesz aktywnie

2009.07.07 00:00 , aktualizacja: 2012.05.24 15:21

Autor: Łucja D. Cichocka, Redakcja serwisu internetowego i BiP, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

3 lipca br. w obecności Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotra Szprendałowicza uroczyście otwarto stanicę wodną w Białobrzegach.
 

W 2008 roku Starostwo Powiatowe w Białobrzegach pozyskało 150 tys. zł z budżetu Województwa Mazowieckiego na budowę I etapu stanicy. Wykonano wiaty na posiłki, hangar na kajaki, zakupiono pomosty pływające oraz kontener sanitarny. Na stanicy znajduje się także plac zabaw dla dzieci, boisko do plażowej piłki siatkowej oraz miejsce na ognisko i namioty. Już dzisiaj stanica spełnia swoją rolę przyjmując liczne spływy kajakowe oraz wypożyczając kajaki.

Podczas uroczystości Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz przypomniał, że Samorząd Województwa Mazowieckiego przykłada ogromną wagę do poprawy jakości bazy turystycznej w regionie. Stanica w Białobrzegach nie tylko zwiększy atrakcyjność i dostępność jednego z najpiękniejszych rejonów ziemi radomskiej – Doliny Pilicy, ale przyczyni się także do promocji całego województwa, ułatwiając mieszkańcom i turystom aktywny wypoczynek.

Białobrzeska stanica jest częścią „Szlaku kajakowego rzeki Pilicy”. Projekt ten jest wynikiem współpracy województw mazowieckiego i łódzkiego oraz samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych. Inicjatywa ma przede wszystkim na celu stworzenie atrakcyjnej oferty turystycznej. W wyniku współpracy obu samorządów udało się zagospodarować szlak kajakowy na odcinku od Maluszyna do Warki. Przedsięwzięcie obejmowało m.in. stworzenie warunków do powstania wypożyczalni sprzętu kajakowego, udrożnienie szlaku w miejscach trudnych, a także oznakowanie jego przebiegu. Szlak jest dostępny dla turystów już od ponad roku i cieszy się ogromną popularnością.

Liczba wyświetleń: 708

powrót