Aktualności

Marszałek adoptuje drzewka cytrusowe

2009.07.01 00:00 , aktualizacja: 2012.05.24 15:55

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

1 lipca br. Wicemarszałek Ludwik Rakowski oraz Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Waldemar Kuliński w imieniu pracowników urzędu marszałkowskiego przyjęli do adopcji 7 drzewek cytrusowych. Przez najbliższe dwa lata sadzonki będą dorastać pod czujnym okiem pracowników urzędu, by ostatecznie trafić do oranżerii Muzeum w Wilanowie.
 

Podczas spotkania Wicemarszałek Ludwik Rakowski podkreślił, że drzewka trafią do bardzo odpowiedzialnych osób, w dodatku kochających rośliny, dlatego ma nadzieję, że uda się sprostać zadaniu i wyhodować przez te dwa lata piękne i dorodne drzewka.

Program adopcyjny prowadzony przez Muzeum w Wilanowie związany jest z rewitalizacją wilanowskiej oranżerii i parku, zniszczonych w ostatnich stuleciach. Rewitalizacja odbywa się w oparciu o osiemnastowieczne materiały źródłowe. Po dwóch latach roślinki wrócą do Wilanowa, odtwarzając dawny urok i klimat pałacu. Latem będą ozdabiać alejki parkowe, a zimą – pałacową oranżerię.

Do tej pory do rąk warszawiaków trafiło ponad 100 sadzonek roślin cytrusowych.

Liczba wyświetleń: 725

powrót