Aktualności

W gminie Maciejowice podróżuje się bezpieczniej

2009.06.29 00:00 , aktualizacja: 2012.05.28 08:41

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

25 czerwca br. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wziął udział w uroczystym otwarciu zmodernizowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 807.
 

Prace objęły przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 807 relacji Maciejowice – Żelechów – granica województwa wraz z odprowadzeniem podczyszczonych ścieków deszczowych do rzeki Okrzejki na odcinku od km 0+000 do km 1+300 w m. Maciejowice, gmina Maciejowice, powiat garwoliński. Roboty zostały zrealizowane na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w oparciu o dokumentację projektową opracowaną na zlecenie gminy. Zakres robót obejmował między innymi wzmocnienie konstrukcji jezdni wraz z poprawą geometrii drogi, poprawę odwodnienia (budowa kanalizacji deszczowej), przebudowę chodników, zjazdów indywidualnych oraz zatok autobusowych. Ogólny koszt realizacji zadania wyniósł prawie 4,5 mln zł. Inwestycja została sfinansowana ze środków pochodzących z budżetu Województwa Mazowieckiego. W najbliższych tygodniach drogowcy rozpoczną remont kolejnego odcinka drogi 807 - w Sobolewie.

Podczas uroczystości Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz wyraził nadzieję, że modernizacja drogi nie tylko przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa korzystających z niej mieszkańców gminy, ale również zwiększy komfort podróży przez województwo. Życzył władzom kolejnych udanych inwestycji z zakresu infrastruktury drogowej i przypomniał, że na budowę i przebudowę dróg wojewódzkich w budżecie Mazowsza na 2009 rok przeznaczono aż 217 mln zł.

Liczba wyświetleń: 639

powrót