Aktualności

Ogłoszono Nominacje Norwidowskie 2009

2009.06.26 00:00 , aktualizacja: 2012.05.28 08:47

Autor: Justyna Michniewicz, Kancelaria Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Ogłoszono nazwiska nominowanych do nagrody norwidowskiej za dzieła lub kreacje powstałe w roku ubiegłym w kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 24 czerwca br., ogłoszono również laureata Norwidowskiej Nagrody „Dzieło Życia” w 2009 roku. W spotkaniu wziął udział m.in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Robert Soszyński.
 

Nagroda „Dzieło życia” jest specjalnym wyróżnieniem, przyznawanym tym osobowościom świata sztuki, których dorobek artystyczny i praca twórcza zasługuje na szczególne uznanie. Laureatką nagrody w 2009 roku została Danuta Szaflarska. Pierwsza powojenna dama polskiego filmu, aktorka teatralna otrzymała tę prestiżową nagrodę za całokształt twórczości: wszechstronność, doskonały warsztat aktorski, naturalność i bezpośredniość.

Ustanowione przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i przyznawane co roku Nagrody Norwidowskie, mają kultywować pamięć o najwybitniejszym, obok Chopina, twórcy urodzonym na Mazowszu oraz promować współczesne wybitne talenty.

Podczas konferencji nominacje w kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr ogłosili przewodniczący i przedstawiciele kapituł: Marek Wawrzkiewicz, Stefan Sutkowski, Stanisław Wieczorek i Lech Śliwonik. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się tradycyjnie we wrześniu – w przeddzień urodzin Norwida - na Zamku Królewskim w Warszawie.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 34 kB, Liczba pobrań: 272, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 56 kB, Liczba pobrań: 303, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 621

powrót