Aktualności

Uroczyste otwarcie zwoleńskiego Orlika

2009.06.22 00:00 , aktualizacja: 2012.05.28 11:15

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

21 czerwca br. w Zwoleniu oddano do użytku boisko wielofunkcyjne Orlik. W uroczystości uczestniczyli m. in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

W skład kompleksu wchodzą pokryte syntetyczną nawierzchnią boisko wielofunkcyjne i boisko do piłki nożnej oraz zaplecze socjalne. Wybudowano również parking i drogę dojazdową. Budowa boiska została dofinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego kwotą 333 tys. zł.

Gratulując władzom Zwolenia udanej inwestycji Marszałek Adam Struzik wyraził nadzieję, że boiska będą służyć całej społeczności Zwolenia i przyczynią się do popularyzacji aktywnego trybu życia, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz przypomniał, że jest to już kolejne boisko w regionie radomskim wybudowane w ramach programu „Moje boisko Orlik” i podkreślił, że oddanie go do użytku na początku wakacji pozwoli jego użytkownikom w pełni cieszyć się z jego możliwości.
Zgodnie z założeniami programu „Moje boisko Orlik – 2012”, do 2012 roku w każdej gminie ma powstać kompleks dwóch boisk – boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne. Przewidywana jest również budowa budynku sanitarno-szatniowego. Boiska zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy m.in.: bramki, chorągiewki przegubowe do naznaczania narożników, stalowe kosze do piłki koszykowej oraz siatkę do piłki siatkowej. W ubiegłym roku na Mazowszu powstało blisko 30 orlików. W tym roku planowana jest budowa kolejnych 100. Na ten cel Samorząd Województwa Mazowieckiego zarezerwował środki w wysokości 30 mln zł.

Liczba wyświetleń: 677

powrót