Aktualności

Otwarte Mistrzostwa Ziemi Mazowieckiej w Ratownictwie Medycznym

2009.06.22 00:00 , aktualizacja: 2012.05.28 11:19

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

19 czerwca br. w Wieliszewie w powiecie legionowskim zakończyły się I Otwarte Mistrzostwa Ziemi Mazowieckiej w Ratownictwie Medycznym. Nagrody najlepszym drużynom wręczyli m. in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Impreza została zorganizowana przez Wojewódzką Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans”, Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Gminę Wieliszew. W zawodach zmierzyły się 26 załogi ratownicze z całego kraju. Organizatorzy zaplanowali m.in. konkurencję nocną, podczas której ratownicy musieli sprawnie przeprowadzić akcję ratunkową podczas wypadku masowego. Kolejne trzy konkurencje były związane m.in. z bezpieczeństwem dzieci, kontuzjami i bezpieczeństwem na wodzie.

W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął zespół z Katowic, drugie zawodnicy z Warszawy a jako trzeci na podium stanęli ratownicy z Krakowa.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem m. in. Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Liczba wyświetleń: 804

powrót