Aktualności

Milion złotych dla Państwowej Straży Pożarnej z Mazowsza

2009.06.16 00:00 , aktualizacja: 2012.05.28 13:58

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

O 13 samochodów, jedną cysternę i dwa podnośniki hydrauliczne wzbogacą się strażacy z Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej na Mazowszu. Środki na ten cel w wysokości 1 miliona złotych przeznaczy Samorząd Województwa Mazowieckiego.
 

15 czerwca br. Radni Województwa Mazowieckiego podjęli decyzję o dofinansowaniu zakupu sprzętu dla Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej. 1 milion zł przeznaczony zostanie na zakup samochodów oraz sprzętu transportowego.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że inwestycje w sprzęt strażacki są wyrazem troski Samorządu o wzrost bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza. Przypomniał, że strażacy często muszą posługiwać się bardzo wysłużonym sprzętem i wyraził nadzieję, że nowe wyposażenie wpłynie na poprawę komfortu pracy, który niejednokrotnie przekłada się na jakość świadczonych usług.

Decyzją Sejmiku pieniądze trafią do strażaków z subregionów: ostrołęcko-siedleckiego (400 tys. zł), ciechanowsko-płockiego (290 tys. zł), radomskiego (140 tys. zł) oraz warszawskiego (170 tys. zł).

Jednostki PSP zostały wytypowane na podstawie zebranych danych i analizy potrzeb przez Mazowiecką Wojewódzką Komendę Państwowej Straży Pożarnej.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 44 kB, Liczba pobrań: 297, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 878

powrót