Aktualności

Nowa przeprawa przez Bug już wkrótce

2009.06.08 00:00 , aktualizacja: 2012.05.28 15:21

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

4 czerwca br. dokonano symbolicznego wbicia szpadla w miejscu budowy mostu na rzece Bug, który połączy dwie części gminy Małkinia i znacznie ułatwi życie blisko 3 tysiącom mieszkańców powiatu ostrowskiego.
 

Symbolicznego wbicia szpadla w miejscu, gdzie będzie zaczynał się most, od strony Małkini, dokonali m.in. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Borkowski, Wicemarszałek Ludwik Rakowski i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.

Most o długości blisko 400 m i szerokości 14,5 m, wraz z drogami dojazdowymi, będzie kosztował ok. 80 mln zł., z czego będzie możliwa do uzyskania dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 85% wartości zadania. Most Zostanie przystosowany do ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego. Wraz z jego budową powstaną 2 kilometry dróg dojazdowych - od przejazdu kolejowego w Małkini do byłej już stacji kolejowej w Treblince. Po prawej stronie drogi zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy.

Podczas uroczystości Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz podkreślił, że budowa mostu wraz z drogami dojazdowymi w pasie drogi 627 jest jedną z priorytetowych inwestycji drogowych na terenie województwa mazowieckiego i wyraził nadzieję, ze inwestycja zostanie ukończona zgodnie z planem, czyli w październiku 2010 roku.

Liczba wyświetleń: 536

powrót