Aktualności

O szerokopasmowym Internecie na Mazowszu

2009.06.08 00:00 , aktualizacja: 2012.05.28 15:29

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Przeprowadzone na zlecenie Samorządu Województwa Mazowieckiego badania pokazują, że bardzo duży obszar Mazowsza jest wykluczony cyfrowo. Ciągle jeszcze nie każdy mieszkaniec regionu ma dostęp do Internetu, nie każdy także wie, jak z niego korzystać. Problemem jest również niski poziom usług świadczonych drogą elektroniczną.
 

Mazowsze charakteryzuje się bardzo dużym zróżnicowaniem w publicznym dostępie do Internetu. Szczególnie pomijane są tereny wiejskie, dla rozwoju których dostęp do informacji może mieć kluczowe znaczenie. Poprawie tej sytuacji mają służyć realizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Agencję Rozwoju Mazowsza projekty finansowane z funduszy unijnych. Ich celem jest budowa sieci szerokopasmowego Internetu w gminach i powiatach Mazowsza oraz stworzenie systemu elektronicznej administracji. Ponadto zorganizowane zostaną specjalne szkolenia, dzięki którym mieszkańcy Mazowsza poznają możliwości wykorzystania komputera i Internetu.

Podczas konferencji poświęconej informatyzacji regionu, która odbyła się 3 czerwca br. w Rybienku Leśnym koło Wyszkowa, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz podkreślił, że brak możliwości podłączenia się do Internetu może skazywać aktywnych ludzi na porażkę. Budowa sieci szerokopasmowego Internetu z pewnością pomoże osobom przedsiębiorczym odnosić sukcesy w ich działalności, a młodzieży otworzy okno na świat i da szansę poszerzenia wiedzy.

Liczba wyświetleń: 844

powrót