Aktualności

10-lecie płockiej uczelni

2009.06.04 00:00 , aktualizacja: 2012.05.28 15:33

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

3 czerwca br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku obchodziła 10 rocznicę powstania. W uroczystościach jubileuszowych, które odbyły się w Teatrze Dramatycznym w Płocku, wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku jest pierwszą w historii tego miasta samodzielną uczelnią państwową. Powstała przed dziesięciu laty na bazie Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych i Kolegium Nauczycielskiego, które funkcjonowały w Płocku w latach 1990 – 2000. W ciągu dotychczasowej działalności uczelnia aktywnie zabiegała o zapewnienie najwyższego poziomu kształcenia swoim absolwentom. Nawiązała szereg kontaktów z uczelniami zagranicznymi, a w ramach prowadzonej współpracy organizowane są wymiany uczniowskie. Sukcesywnie zwiększa się również liczba możliwych do studiowania kierunków. Chlubą Szkoły jest chór Vox Juventutis, który z powodzeniem bierze udział w międzynarodowych festiwalach, a tym samym rozsławia imię nie tylko uczelni, ale także Mazowsza.

Obchody dziesięciolecia istnienia Wyższej Szkoły Zawodowej stały się okazją do uhonorowania uczelni Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wręczając odznaczenie, w uznaniu zasług na rzecz rozwoju Mazowsza, pogratulował władzom uczelni dotychczasowych osiągnięć i podziękował za wkład w kulturotwórcze działania sprzyjające rozwojowi i promocji regionu.

W akcie podziękowania za wsparcie w dotychczasowym funkcjonowaniu władze uczelni uhonorowały Marszałka Medalem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Odznaczenie, przeznaczone dla osób szczególnie zasłużonych, wręczył rektor uczelni prof. zw. dr hab. Jacek Grzywacz.

Liczba wyświetleń: 1077

powrót