Aktualności

Węgrów i Siedlce mają już swoje Orliki

2009.06.02 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 08:25

Autor: Anita Miernik, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Mazowsze wzbogaciło się o kolejne dwa boiska w ramach projektu „Moje boisko - Orlik 2012”. Wybudowane przy współudziale Samorządu Województwa Mazowieckiego obiekty otwarto w Węgrowie oraz Siedlcach. W uroczystościach, które odbyły się w 1 czerwca br. wzięli udział wicemarszałkowie Stefan Kotlewski i Ludwik Rakowski.
 

Nowoczesne kompleksy sportowe, składające się z boisk do piłki nożnej, siatkowej i koszykówki wraz z zapleczem sanitarnym, mają służyć młodzieży szkolnej oraz wszystkim mieszkańcom gmin i przyczynić się do promocji zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku. Program „Moje boisko – Orlik 2012” spotkał się na Mazowszu z ogromnym zainteresowaniem. Dotychczas otwarto już 22 obiekty, a kolejne 94 czekają na realizację do końca 2009 roku.

Uroczystości związane z inauguracją działalności „Orlików” zgromadziły przedstawicieli władz lokalnych, a także liczne grono mieszkańców, w tym przede wszystkim młodych sportowców, którym wicemarszałkowie życzyli wielu sukcesów podczas zawodów rozgrywanych na nowych boiskach.

Podczas otwarcia Orlika w Węgrowie zainaugurowany został program „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży” na Mazowszu.

Liczba wyświetleń: 470

powrót