Aktualności

„Orlik” w Mazowszanach oddany do użytku

2009.06.02 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 08:32

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Otwarto kolejny kompleks boisk sportowych, wybudowanych w ramach programu „Orlik 2012”. Inwestycję dofinansowano z budżetu Województwa Mazowieckiego w kwocie 333 tys. zł. W uroczystości wziął udział Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Celem programu „Orlik 2012” jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej umożliwiającej aktywne uprawianie sportu i rozwój fizyczny pod okiem trenera – animatora oraz popularyzacja aktywnego stylu życia, w tym rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.

Gratulując władzom Mazowszan udanej inwestycji Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz podkreślił, że samorząd województwa stara się przyczyniać do popularyzacji aktywnego trybu życia wśród mieszkańców regionu, czego wyrazem są nie tylko nakłady finansowe na rozwój infrastruktury sportowej, ale również promocja i współorganizacja wydarzeń turystycznych i sportowych. Wyraził nadzieję, że ogólnie dostępne boisko przyczyni się do zainteresowania czynnym wypoczynkiem, nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród starszych mieszkańców gminy.

Na zakończenie uroczystości rozegrano turniej piłkarski.

Liczba wyświetleń: 432

powrót