Aktualności

W Białobrzegach jest już Orlik

2009.05.26 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 09:32

Autor: Łucja D. Cichocka, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

22 maja br. otwarto kompleks boisk Orlik 2012 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach. W uroczystości przekazania obiektu do użytku uczestniczyli m. in. Wicemarszałek Stefan Kotlewski i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz pogratulował gospodarzom obiektu i wyraził nadzieję, że będzie on służył wszystkim mieszkańcom Białobrzegów. Przypomniał, że Zarząd Województwa Mazowieckiego chce, aby w 2009 r. na Mazowszu powstało aż sto takich obiektów. Na ten cel Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczy ponad 30 mln zł.

Rządowo - samorządowy program „Moje Boisko - Orlik 2012” ma na celu wychowanie poprzez sport i promocję aktywności i zdrowego trybu życia poprzez udostępnienie jak najszerszej grupie dzieci i młodzieży kompleksów sportowych i rekreacyjnych. Wiąże się to z koniecznością rozbudowy infrastruktury sportowej. Kompleksy powstające w ramach programu, składające się z boiska piłkarskiego oraz boiska wielofunkcyjnego będą współfinansowane ze środków rządu, samorządu i wkładu własnego gmin.

Liczba wyświetleń: 524

powrót