Aktualności

Mazowieccy strażacy sprawni i dobrze wyposażeni

2009.05.19 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 10:16

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

16 maja br. odbyło się przekazanie nowego sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie nad Wisłą oraz Mszadli Nowej. W uroczystości wziął udział Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie nad Wisłą otrzymali łódź motorową, której zakup został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Programu Wsparcia OSP kwotą 32 tys. zł. Natomiast jednostka z Mszadli Nowej wzbogaciła się o nowy zestaw hydrauliczny narzędzi ratowniczych, który został dofinansowany kwotą 17 tys. zł.

Nowoczesny i w pełni przystosowany do akcji pożarniczo-ratowniczych sprzęt usprawni pracę strażaków oraz zwiększy efektywność ich działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Tego samego dnia, na placu Publicznego Gimnazjum w Przyłęku, odbyły się Gminne Zawody Strażackie, w których wzięło udział 10 jednostek OSP z miejscowości: Łagów, Mszadla Nowa, Grabów nad Wisłą, Załazy, Ignaców, Łaguszów, Przyłęk, Ławeczko Stare oraz młodzieżowa drużyna pożarnicza z Łagowa i pokazowo młodzieżowa drużyna dziewcząt z OSP Mszadla Nowa. Organizatorem sportowej rywalizacji strażaków - ochotników był Zarząd Gminny ZOSP RP w Przyłęku. W zawodach uczestniczyli jako sędziowie przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu.

Liczba wyświetleń: 528

powrót