Aktualności

Inwestycje w powiatach kozienickim i przysuskim

2009.05.19 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 10:20

Autor: Łucja D. Cichocka, Marta Michalska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

2,5 mln zł kosztował remont blisko 1,5 km drogi na terenie gminy Głowaczów. Przebudowę w całości sfinansowano ze środków pochodzących z budżetu województwa. 15 maja br. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wziął udział w uroczystości oddania do użytku drogi wojewódzkiej numer 740.
 

W ramach modernizacji zostały wykonane chodniki, zatoki autobusowe, przebudowane zostały zjazdy na posesje i pola. Poprawiony został również system odwodnienia. Jest też wzmocniona konstrukcja jezdni. To kolejny etap przebudowy ponad 5 kilometrowego odcinka tej drogi, trzeci i ostatni zakończy się latem tego roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 7 mln zł.

W trakcie uroczystości Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz podkreślił, że tak szybka modernizacja nie byłaby możliwa dzięki współpracy samorządów różnych szczebli. Przypomniał, że Urząd Gminy Potworów przygotował wcześniej dokumentację przebudowy drogi, dzięki czemu prace mogły się rozpocząć szybko i sprawnie.

Kolejnym punktem wizyty był Magnuszew, gdzie Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz odwiedził Parafię Rzymskokatolicką p.w. Św. Jana Chrzciciela, która uzyskała wsparcie finansowe w wysokości 25 tys. zł na remont dachu kościoła i elewacji dzwonnicy zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego dotyczącą dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze Województwa Mazowieckiego.

Tego samego dnia Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz odwiedził również powiat przysuski, gdzie zapoznał się z inwestycjami przeprowadzonymi i planowanymi w Szpitalu Powiatowym w Przysusze. W placówce zmodernizowano trzy pietra, m. in. dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z Komponentu G Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza. W planach jest dalszy remont obydwu szpitalnych budynków, budowa pracowni rentgen, przychodni, pogotowia i apteki.

Liczba wyświetleń: 514

powrót