Aktualności

W Szydłowcu bezpieczniej

2009.04.28 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 12:22

Autor: Marta Michalska, Łucja D. Cichocka, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

24 kwietnia br. w Szydłowcu Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wziął udział w uroczystym oddaniu do użytku inwestycji drogowej, która zapewni bezpieczeństwo uczniom pobliskiej szkoły.
 

Nowa sygnalizacja świetlna, poszerzona jezdnia do 3 pasów ruchu, nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego - tak wygląda po przebudowie skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 727 z ulicami Kościuszki, Jastrzębskiej i Zamkowej w Szydłowcu. Wartość robót to koszt blisko 632 tys. zł. Środki w całości przekazał Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ramach środków własnych miasto sfinansowało przebudowę oświetlenia ulicznego w okolicy skrzyżowania.

Podczas uroczystości Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz przypomniał, że Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat inwestuje w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie. Poza inwestycjami w infrastrukturę drogową prowadzi również kampanie informacyjne, skierowane m. in. do najmłodszych użytkowników dróg, a także edukuje w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Podkreślił, że dzięki takim działaniom nie tylko piesi i kierowcy są bezpieczniejsi, ale również podróżowanie po Mazowszu staje się coraz wygodniejsze i szybsze.

Liczba wyświetleń: 531

powrót