Aktualności

Porozumienie w sprawie budowy obwodnicy Żuromina podpisane

2009.03.23 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 12:37

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

20 marca br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Burmistrz Miasta i Gminy Żuromin Zbigniew Nosek podpisali porozumienie w sprawie realizacji zadania „Budowa obwodnicy – ulicy Okrężnej w Żurominie”. Rozpoczęcie realizacji robót drogowych zaplanowane jest na IV kwartał 2010 roku.
 

W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi o długości ok. 3,1 km. Koszt prac budowlanych szacowany jest na ok. 18 mln złotych.

Podpisane porozumienie określa zasady współpracy i wzajemne zobowiązania dla realizacji przedsięwzięcia. Województwo Mazowieckie oraz Gmina i Miasto Żuromin będą po połowie partycypować w kosztach wykupu gruntów pod budowę obwodnicy.

W myśl porozumienia gmina Żuromin zobowiązała się do sfinansowania dokumentacji projektowej obwodnicy i zrzeka się odszkodowania za grunty leżące w pasie drogowym planowanej obwodnicy.

Samorząd Województwa Mazowieckiego po otrzymaniu kompletnej dokumentacji projektowej ma wystąpić o pozwolenie na budowę, a po uzyskaniu decyzji zapewnić środki na realizację prac.

Inwestycja poprawiłaby stan bezpieczeństwa, znacznie usprawniłaby ruch, a przede wszystkim dałaby podróżującym możliwość ominięcia centrum miasta w kierunkach Sierpc - Lidzbark, Lidzbark - Rypin i Rypin - Sierpc.

Liczba wyświetleń: 771

powrót