Aktualności

Maków Mazowiecki Stolicą Kulturalną Mazowsza – podsumowanie projektu

2009.03.20 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 12:41

Autor: Iwona Dybowska, Redakcja serwisu internetowego i BIP, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

19 marca br. w Makowie Mazowieckim odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Stolica Kulturalna Mazowsza 2008”. Przedstawiciele władz miasta przekazali symboliczne klucze „Stolicy Kulturalnej Mazowsza 2009”, którą w tym roku będzie powiat piaseczyński. W uroczystości wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Piaseczno jest już ósmym miastem, w którym przez cały rok będą odbywać się promujące region imprezy kulturalne i sportowe. Dotychczas tytuł „Kulturalnej Stolicy Mazowsza” otrzymały: Pułtusk, Węgrów, Sokołów, Szydłowiec, Płońsk, Sierpc oraz Maków Mazowiecki.

Wśród najciekawszych imprez planowanych przez powiat piaseczyński znajdą się m.in. IV Kiermasz Wielkanocny czy X Festiwal Małych Form Teatralnych „Effka”. Na maj przygotowano XXII Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych „PePe”, XV Festiwal Piosenki Turystycznej i Ekologicznej, Chojnowską Majówkę oraz IX Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną.

Tytuł Stolicy Kulturalnej Mazowsza to wyróżnienie zarówno dla najbardziej aktywnych ośrodków kulturalnych, jak i promocja regionów Mazowsza nie tylko w kraju, ale również za granicą. Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 200 tys. zł., laureaci konkursu mogą zorganizować szereg imprez artystyczno-kulturalnych. Jest to okazja do nawiązania dialogu między organizacjami społeczno-kulturalnymi i zaprezentowania walorów swojego miasta i regionu.

Oficjalna uroczystość, podczas której zainaugurowany zostanie rok panowania Piaseczna jako Stolicy Kulturalnej Mazowsza odbędzie się 19 kwietnia br.

Liczba wyświetleń: 751

powrót