Aktualności

Pracownicy samorządowi przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy medycznej

2009.02.11 00:00 , aktualizacja: 2012.05.31 10:21

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

11 lutego br. w Ożarowie Mazowieckim Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz wręczył certyfikaty ukończenia szkolenia z zakresu pierwszej pomocy medycznej pracownikom samorządowym przeszkolonym w ramach Pilotażowego Programu Kształtowania Zachowań Ratowniczych dla Pracowników Samorządowych.
 

Pilotażowy Program Kształtowania Zachowań Ratowniczych skierowany jest do pracowników samorządowych szczebla powiatowego i gminnego z terenu województwa mazowieckiego, nie posiadających wykształcenia medycznego. Nadrzędnym celem programu jest nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej, prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, a także umiejętności oceny tych sytuacji i zasad efektywnego wzywania pomocy.

W ramach realizacji programu pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie przeszkolili do tej pory 800 osób, dalsze szkolenia przewidziane są na kolejne lata.
Program finansowany jest w całości z budżetu województwa mazowieckiego. Na realizację programu Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 180 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 525

powrót